top of page
שון בורודין ז"ל

שון בורודין ז"ל

7.3.2016

 

שון בורודין בן ה־11, נדרס למוות  על ידי אוטובוס בעת שרכב על אופניו בחולון הובא  למנוחות בעיר. עשרות ליוו אותו בדרכו האחרונה. שון הותיר אחריו הורים ושלושה אחים.  

בורודין רכב על אופניו ברחוב מנחם בגין לכיוון אימון הכדורסל שלו. הוא חצה את הכביש שלא במעבר החצייה, ואוטובוס שחצה את צומת הרחובות מנחם בגין ופנחס איילון מכיוון מערב למזרח, לא הבחין בו ופגע בו בחוזקה. 

בבית הספר בן־גוריון בו למד בורודין בכיתה ה' הועברו שיחות לחבריו לשכבה ובמיוחד לחברי כיתתו ולהוריהם, על ידי המחנכת סיגל עמנואל. זו ספדה לו וסיפרה כי היא הכינה לו ברכה ליום ההולדת שאמור היה לחול באותו השבוע, אך לא הספיקה לתת לו אותה. לדבריה, הוא היה "מלא אהבה ונתינה, מקסים, ילד ערכי. הילדים קיבלו קשה את הבשורה".

עמנואל תיארה את שון כדמות מרכזית בכיתה שמשכה אליו את התלמידים והמורים כאחד. "שון היה ילד מדהים שמלא בנתינה ובטוב, חייכן ואדיב שעזר לזולת. ילד ערכי מאוד שתמיד אומר בבקשה, תודה וסליחה, נעים הליכות. הילדים בכיתה מאוד אהבו אותו וכל הילדים בכיתה בוכים".

היא סיפרה גם כי "שון מאוד אהב את הכדורסל וזה היה החלום שלו, להיות כדורסלן מפורסם. כל כולו היה בזה. שון בחר לנסוע באופנים כי זה ספורט ולא רצה לנסוע באופנים חשמליים כי ברגילים צריכים לדווש, וזה ספורט. אני יודעת שהוא נסע רק על המדרכה, ולא היה ילד שובב או מתחכם. הוא היה מאוד אחראי".

חבריו לכיתה והוריהם ציינו כי בורודין אהב בעלי חיים וכדורסל, וששאיפתו הייתה להגיע למגמת כדורסל בתיכון. לדברי חבר מכיתתו המשחק עימו בקבוצת הכדורסל, "הוא תמיד נסע על אופניים לאימון. היה אחראי, בוגר ולא מסתכן". הורים שהכירו אותו הוסיפו כי מהיכרותם הוא תמיד עצר במעבר החצייה, ולא חצה אותו רכוב על אופניו אלא בהליכה.

אוהד יוגב, מאמן קבוצת הילדים של הפועל חולון, סיפר כי שון היה ילד שמח שהחיוך היה סימן ההיכר שלו. "קשה לדבר על שון בלשון עבר. שון היה ילד מאוד חיובי, תמיד מחייך ותמיד מרים את החברים בקבוצה למעלה. גם כשהקבוצה הייתה מפסידה הוא היה מצחיק את כולם באוטובוס וכולם אהבו אותו ונהנו לשהות לצידו".

 

המאמן סיפר על ההשתלבות של שון בקבוצה. "הוא הגיע בתחילת השנה לקבוצה שכבר הייתה מגובשת, והשתלב בצורה מופלאה. הוא נתן מעצמו הכל, במגרש ומחוצה אליו".

אגודת הפועל חולון, שבה שיחק בורודין בקבוצת הקט־סל, הוציאה הודעת השתתפות בצער המשפחה: "מועדון הפועל חולון המום, מזועזע וכואב על מותו של שון בורודין, שחקן בית הספר לכדורסל של המועדון". כמו כן לפני כל משחקי הליגה של קבוצות הפועל חולון נוער בליגות השונות נפתחו בדקת דומיה לזכר שון ז"ל.

שחקני קבוצת הכדורסל הבוגרת של המועדון המשחקים בליגת העל אף הם עמדו דקת דומיה לזכרו של שון ז"ל לפני משחק הליגה בראשון בערב, בו ניצחו את מכבי קריית גת, והניצחון הוקדש לזכרו של שון.

ראש עיריית חולון מוטי ששון הוסיף: "הלב נקרע מכאב. מרגע היוודע הבשורה הקשה נרתמו כל מנגנוני העירייה לסייע לקרוביו של הילד ילד בן 11 נהרג מפגיעת אוטובוס בעת שרכב על אופניו בדרך לאימון כדורסל".

"אני מבקש למסור תנחומי למשפחה בשם כל תושבי חולון. מרגע היוודע הבשורה הקשה נרתמו כל מנגנוני העירייה לסייע לקרוביו של הילד. סעו בזהירות ושמרו על חייהם של הילדים שלנו".

להנצחתו של שון בורודין ז"ל, הפועל חולון נוער תקיים בכל שנה משחק לזכרו.

במלאת שנה לארוע, בתאריך  9.10.17, נערך משחק באולם הפחים, בו לקחו חלק שתי קבוצות ליגת הילדים מאגודת הפועל חולון נוער, של המאמנים אוהד גולדברג ודוד הס,  בהם שחקנים אשר שיחקו בקבוצה של שון ז"ל בשנה שעברה. בסיום המשחק הוענק גביע לקבוצה המנצחת אשר ניתן למשמרת להוריו של שון ז"ל.

לצפייה במשחק 

טקס
טקס
קבוצה סגולה
הקבוצה הצהובה
אוהד יוגב
הקבוצה בצהוב
הקבוצה הצהובה
הקבוצה הסגולה
קהל במשחק
קהל
היציע
אמו של שון ז"ל
אופיר ולדמן
אוהד יוגב
הקבוצה הצהובה
הסגולים
הצהובים
יחד לזכר שון
מבט מיציע
המשחק
המאמנים
משפחתו של שון ז"ל
מיקי דורסמן
מיקי דורסמן
מיקי דורסמן
מיקי דורסמן
גביע לזכר שון ז"ל
הגביע לצהובים
מתכוננים להניף את הגביע
המנצחים
הנפת הגביע
המנצחים עם המשפחה
חלוקת פרסים
אופיר מעניק את הפרס
מדליה
שי למשפחה
משפחתו של שון ז"ל
סיום המשחק
סיום הטקס
הפועל חולון
כינוס
סיכום
הערכה
הפועל חולון נוער- יחד
תודות אחרונות
סיום הארוע
דקת דומיה לשון זל
bottom of page